tylko praktyczne rozwiązania
zawsze tam gdzie jest potrzebny

Rynek e-commerce receptą na kryzys?

Depresja gospodarcza lawinowo zwiększa bezrobocie. W takiej sytuacji właśnie e-sklepy dają szansę na samodzielne stwarzanie sobie miejsc pracy.

Tak pisze w swej książce "E-sklep. Biznes na kryzys"
p. Joanna Rozmiarek


Rynek e-commerce daje nam możliwość sprzedaży towarów i usług. Mamy dziś rozbudowaną możliwość realizowania transakcji kupna/sprzedaży za pośrednictwem Internetu. W ciągu ostatnich lat, branża ta bardzo została rozbudowana. Czytamy dziś w wielu publikacjach, że to dzięki dobie kryzysu.

Czy tak jest? Dowiemy się w przeciągu następnych lat, obserwując tendencje rynkowe. Dziś już wiemy, że użytkownicy Internetu zostawiają w sklepach internetowych kwoty liczone w miliardach złotych. Prowadzenie własnego „interesu internetowego” poprzez sklepy internetowe, aukcje, porównywarki cen etc., staje się coraz częściej głównym źródłem dochodów wielu gospodarstw domowych.
 

Ta forma sprzedaży jest obecnie coraz popularniejsza z uwagi na wygodę i obniżenie kosztów sprzedaży (i często wynikające z tego niższe ceny towarów). Dzięki porównywarkom mamy możliwość szybkiego porównania cen u wielu dostawców. Miło, duży wybór, wygodnie, w domu, we własnym fotelu, kogo nie przekona taka forma?

E-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. O możliwości dokonywania zakupów w Internecie słyszał już niemal każdy użytkownik internetu (94%) a zakupów dokonało już 66% Internautów, z czego co trzeci kupuje w internecie przynajmniej raz w miesiącu. Spośród wszystkich form zakupów przez internet aż 60% użytkowników wybiera sklepy internetowe.

Jest to szansa i wielu ją wykorzystało. Założenie własnego sklepu internetowego, nie jest niczym skomplikowanym. Można zacząć od wynajęcia sklepu, płąceniu abonamentu- to dla początkujących, dla bardziej samodzielnych znajdziemy sklepy na wyłączność.

Na rynku proponowanych jest coraz więcej nowoczesnych rozwiązań. Wszystko jest niby łatwe i dobre, ale naszym zdaniem tylko kilka Firm przygotowało dla Klientów odpowiednie narzędzia pozwalające na sprawne zarządzanie procesem sprzedaży w Internecie. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem sklepów.

« cofnij

Kontakt